מים.
סוערים,שקטים,
שוצפים,רגועים.

מים.
מלוחים, מתוקים,
חודרים, מחלחלים.

מים.
שוטפים,מרעננים,
מטהרים.

מים.
סוחפים, מטביעים,
מרווים, מחיים.

מים.
עומדים, יורדים,
נעים, מטפטפים.

שקטים.

חודרים.

עמוק.

הם לקחו את המים, ונתנו לו להתבטא בחומריות מיסטית,

פתחו את ליבו, חשפו את סודותיו, רגשותיו, הסערות שמתחוללות בו,

יחד עם השקט, הסודיות, והמסתוריות.

מים.

אמנות שנוגעת עמוק, מחלחלת, מרגשת.

.

האמנית CHERYL POPE, אמנית חזותית, עוסקת בפיסול ומיצג, יצרה מיצג אמנותי UP AGAINST. אותה היא הציגה בסוף 2014 במיאמי ביץ'. היא השתמשה בראשה בלבד כדי לפוצץ 600 בלונים שקופים מלאים במים, שהיו תלויים מהתקרה בשלשלאות.

.

.

המיצג נמשך ארבעה ימים בהם תיעדו בוידאו ובתמונות את הבלונים שמתפוצצים.

.

.

האמן הצרפתי BAPTISTE DEBOMBOURG, אמן פיסול, הידוע בסידורים המרחביים שלו, אשר עשויים חפצים וחומרים שמצויים לרוב בחיי היומיום שלנו. אותן חתיכות שנהרסו, נבנו מחדש כדי להעביר את הסיפור שלהם אשר יכול להתפרש בדרכים רבות, כפרשנות או כאמירה על העולם בו אנו חיים. בטיסט, הפך את ההקשר של החומר למשהו אחר וחדש.

.

.

במיצג האמנותי Aérial, אותו הציג בשנת 2012 במנזר Brauweiler בגרמניה, השתמש בטיסט בשכבות רבות של זכוכית, עץ, מסמרים וצבע לבן.  במיצג הוא מנסה לחקות שטפון שמציף את החדר במים.

.

.

האמנית הגרמנית Luka Fineisen, מפסלת בעיקר בהשראה מהטבע, כמו בועות, חול, וקרח. החומרים בהם היא משתמשת הם מגוונים. רוב יצירות האמנות של לוקה משלבים  מעט פנטזיה. לפעמים, החומרים הם אמיתיים, ולעיתים היא תשתמש בחומרים מלאכותיים כדי ליצור אלמנט הנראה טבעי .

.

.

מיצג הבועות של האמנית לוקה, נראה כאילו הוא יכול להתקיים רק לרגע, בועות ענקיות פזורות בקומת הגלריה, בניגוד לבועה שיכולה להעלם ברגע, הבועות של לוקה הן נצחיות. הבועות אינן עשויות תמיסת סבון, הן עשויות מפלסטיק, קשיחות ועמידות, ומחקות את הדבר האמיתי באופן מושלם. כל כך ניגודי לבועה אמיתית, ובכך יוצרת האמנית, הומוריסטיות, פנטזיה ואולי משאלה שיש לכל אחד, לשמור את הבועות לנצח.

.

.

האמן- פסל האמריקאי Tony Feher, משתמש בחומרים הכי פשוטים והופך אותם לרעיונות עם מבנה מתוחכם ויצירתי, חומרים שכבר לא הייתה בהם תועלת נהפכים למיצגים אמנותיים שמשאירים את הצופים נלהבים.

בתערוכה שהציג בשנת 2013 במוזיאון Blaffer Art, אחד המוצגים היה מדף ועליו 30 בקבוקי זכוכית מלאים במים מזוקקים וצבע מאכל. הגאונות שבפשטות מאפיינים את עבודותיו של פהר, ויוצרים יצירות אמנות מושלמות, פשוטות ומתוחכמות.

.

.

מוצגים נוספים של  Tony Feher

.

.

מים. הם יותר מנוזל שקוף שתופס את רוב השטח בעולם.
מים יכולים להיות מזכוכית, פלסטיק, ניילון, וכל דבר שמבטא את הפרשנות שלנו למים.
כי אמנות זה דרך ההסתכלות והפרשנות שלנו למה שנמצא סביבנו.

 

אודות שושי סירקיס

צלמת מזון, אמנית ויוצרת. מייסדת ועורכת את אתר רחוב האמן- אתר עיצוב יצירה והשראה.