שושי סירקיס

שושי סירקיס

צלמת מזון ולייף סטייל, אמנית ויוצרת. מייסדת ועורכת את אתר רחוב האמן- אתר עיצוב יצירה והשראה.

ניגודיות יוצרת ענין, היא נועזת ואמיצה, היא לא מפחדת להיות אחרת ושונה, היא מאמינה ששילוב של שני הפכים יכולים להיות שלם אחד. וזה היופי בה, בניגודיות, כי היא יוצרת אמנות מרתקת, ונותנת אין סוף אפשרויות לביטוי השוני בצורה של שלם.

אנחנו רגילים לחשוב שהפכים לא מסתדרים, אולי לכן אנחנו פחות בוחרים לשלב חומרים שבאים מעולם קיצוני ולחבר אותם יחד, אבל דווקא השילוב בין שני חומרים שונים יוצר לפעמים פריט אמנותי מושלם ויפה. הוא יכול להיות הכי פשוט שיש, אבל רעיון שילוב החומר הוא שיוצר את הפריט למשהו אחר, שונה ומרגש.

יוצרים, מעצבים ואמנים בוחרים לשלב חומרים שונים בפריטים אותם הם מעצבים או יוצרים, אם זה בשילוב של חומר, צבע, או ברעיון. כיום נראה שהניגודיות בעיצוב היא טרנדית ונמצאת בפריטי עיצוב רבים.

ניגודיות של חומר

שילוב שני חומרים שונים יחד יוצר אינטראקציה מעניינת. הפריט מקבל משמעות אחרת. שילוב חומר וחומר יכול להיות בשילוב של מתכת ובטון, פלסטיק ועץ, חימר ובד, ועוד הרבה אפשרויות. יצירתיות היא שם המשחק ונועזות ואומץ לנסות ולשלב חומר בחומר. גם אם בהתחלה זה נראה הזוי הרי שהתוצאה מדהימה.

גם כסא פלסטיק רגיל ומוכר, או סלסלת פלסטיק נדושה ופשוטה יכולים להפוך לפריט עיצובי ששווה המון אם רק נשלב אותם עם חומר אחר, וניצור כאן פריט שונה עם מסר וביטוי אישי.

ניגודיות של עץ ושיש, שני חומרים שונים הן מבחינת החומר והן מבחינת הצבע והתחושה משתלבים נהדר יחד, וכיום ניתן למצוא את שילוב העץ והשיש בפריטי עיצוב רבים לבית, כמו גם כלי הגשה למטבח.

ניגודיות בחומר יכולה להיות גם בשילובי חומרים רכים וקשים, חמים וקרים, כמו שילוב נהדר של חומר קשה עם חוטי ריקמה, סריגה או תפירה, גם אם זה רק ברעיון ומדמה תפירה ידנית.

 

ניגודיות בצבע

גלגל הצבעים נחצה לשניים: הצבעים הקרים והצבעים החמים כאשר שילוב של שני הצבעים יחד יוצרים לנו צבעים נוספים. בעיצוב שימוש בצבע ניגודי נפוץ ומוסיף קונטרסטיות ויופי למוצר. ניגודיות בצבע יכולה להיות בצבעים קרים וחמים, או בצבעי שחור לבן (נפוץ מאוד גם בצילומים), ניתן גם לשלב צבעוניות מול צבע אפור/שחור/לבן.

ניגודיות במצב החומר

שילוב של שני מצבים בחומר אף הם יכולים להוות ניגודיות אמנותית, מוצרים רבים עוצבו בשילוב של ניגודיות במצב החומר, כמו שילוב של שקוף ואטום, נוזל שנראה מוצק, מוצר רך שנראה קשה כמו כריות בצורת חלוקי נחל, או לחילופין מוצר קשה שנראה רך, כמו כריות בטון. גם שימוש באוריגמי שעשוי מתכת הוא ניגודיות במצב החומר, נוכל לראות ניגודיות כזו בהרבה פריטי עיצוב לבית.

אנחנו חיים בעולם של ניגודים, השאיפה היא לחבר ניגודים לשלם אחד חדש, ליצור את היופי שבהפכים.
בתחרות "חומר ורוח" בקשנו ממכן ליצור פריט עיצובי שעשוי מניגודים. הם קיימים סביבנו כל הזמן, הרעיון הוא פשוט לחבר אותם יחד, וזו האמנות.

אנו מודות לכל אלה ששלחו לנו תמונות של מוצרים שהן עצבו ונענות לבקשות הרבות לתת עוד כמה ימים לסיום התחרות. ניתן לשלוח אלינו תמונה של הפריט שעיצבתן / צילמתן / יצרתן עד לתאריך: כ"ט טבת. השתדלנה לשלוח בהקדם (לא תינתן הארכה נוספת. )

לכל השואלות: הפריט / יצירה / תצלום צריך לבטא ניגודיות. תוכלנה לקחת השראה מהפוסט למגוון שימושים בניגודיות.
יש לשלב מוצרים של חברת גורי- לינרו ביצירה, לחברת גורי לינרו מוצרים רבים בתחום היצירה והאמנות: חלק מהמותגים שלהם:
jovi | iclay | bic | zig | art2go | amos ///  לקטלוג המלא והמעודכן > לחצו כאן

* תמונות בפוסט: מתוך פינטרסט

 

 

4 תגובות

  1. השראות מעולות!
    נתת לי רעיון מעולה לתרגיל לתלמידות שלי בקורס פיתוח חשיבה יצירתית…
    תודה רבה.

  2. היי שושי, מחכה בקוצר רוח לתחרות המדהימה הזו
    שנתנה לנו הזדמנות מעולה להביע את קולמוס הנפש שלנו!
    תודה רבה!

סגור לתגובות.

דילוג לתוכן