שושי סירקיס

שושי סירקיס

צלמת מזון ולייף סטייל, אמנית ויוצרת. מייסדת ועורכת את אתר רחוב האמן- אתר עיצוב יצירה והשראה.

מתארחת הפעם ברחוב האמן

אבישג שמעוני כהן

אבישג שמעוני כהן

אמנית ויוצרת, בעלת סטודיו רימון לייצור ומכירה של תכשיטי בוטיק בפיסול וסריגה בחוטי מתכת.
נסיון של 10 שנים בהעברת קורסים וסדנאות בתכשיטנות ואמנות.
בסטודיו סדנאות אמנות מגוונות, הרצאות ופעילויות שונות של אמנים אורחים.
הסדנאות מתאימות לכל הגילים ומותאמות מבחינת תוכן ומיקום.

יצא לכם להתבונן לפעמים בילד שלכם מצייר? כשהוא מעתיק תמונה? ילדים הם כמו דף לבן וחלק, ומהתבוננות באופן שבו הם מציירים ויוצרים אפשר ללמוד הרבה ולקבל השראה. ילדים לא מצליחים להעתיק. כשהם מציירים עץ יוצא משהו שדומה יותר לציור של פיקאסו (וסליחה על ההשוואה) העננים אצלם יכולים להיות ורודים והגשם צהוב. הם מבטאים את הרגשות שלהם דרך הצבעים. ואף אחד, ממש אף אחד לא יכול לומר להם איך לצייר. הם יודעים יותר טוב מכולם. ואל תנסו לפענח את הציור שלהם. תנו להם להסביר, הם אלופים.

כשאנחנו גדלים, משהו נחסם בנו. אנחנו הופכים להיות יותר מעתיקנים ופחות יוצרים, אנחנו רוצים להיות כמו, ליצור כמו, משהו נעלם בילדותיות הטהורה הזו שהייתה פעם בתוכנו.

חלק מאיתנו לומדים לשחרר, ולראות ביצירות אחרות, באמנים ובכל דבר שסובב אותנו- השראה. היא כמו הארה, כמו פתיל פחם שנדלק בנורת חשמל, ההשראה מזרימה אלינו רעיונות, היא מעוררת בנו חשק ליצור, אבל בדרך שלנו. לפעמים התוצאה הסופית לא תהייה דומה בכלל להשראה, ולפעמים היא תהייה דומה ברמיזה קלה. 

כשאנחנו יוצרים עם ילדים אפשר לספר להם על המושג השראה, לשאול אותם מה זו השראה בשבילם, איך וכיצד הם לוקחים השראה, ואיפה הם מוצאים אותה, בטוחה שהתשובות תהיינה מפתיעות ומלאות בתובנות.

הפעם, אנחנו נלמד על טכניקה פשוטה וקלה לצביעה, התוצאה שמתקבלת היא אמנותית, מעט אבסטרקטית, זו טכניקת צביעה שכל אחד יכול, היא דורשת מינימום חומרים ומתאימה לכל גיל.

כדי להוסיף ידע לתהליך היצירה בחרנו ליצור תמונה בהשראה מהציור הידוע "ליל כוכבים" של ואן גוך. כאן אנחנו מביאים לידי ביטוי את הרעיון של השראה ומלמדים את הילד מה היא השראה, אנחנו לא מעתיקים אחד על אחד, אנחנו יוצרים משהו חדש שנולד מתוך התבוננות בציור של ואך גוך.

האמנית אבישג שמעוני כהן, בעלת סטודיו רימון- לתכשיטנות ואמנות רב תחומית, תלמד אותנו את הטכניקה, ותדגים לנו על ציור בהשראת ליל כוכבים של ואן גוך.

את כל החומרים ליצירה תוכלו לקנות בקלות בחנות הדיגיטלית של הוביקס, המוצרים יגיעו אליכם במשלוח עד הבית, ממליצה להכנס ולהציץ באתר, רק השוטטות בין כל חומרי היצירה שיש שם כבר מעוררים השראה ועושים חשק ליצור. כדי להקל שמנו קישור לכל מוצר ברשימת החומרים. פשוט תקליקו ותגיעו למוצר שאתם צריכים ליצירה.

יצירה בהשראת 'ליל כוכבים' של ואן גאך

החומרים:

יצירה בהשראה- ליל כוכבים של ואן גוך _רחוב האמן

בוחרים בגוונים שמופיעים בציור ליל כוכבים: כחול, לבן, סגול, שחור.  מוזגים מעט מכל צבע לצלחת, קרוב אחד לשני.

צביעה בטכניקת "גריד"

טובלים את דופן הכרטיס בכל הצבעים שעל הצלחת, כך שכל הגוונים יופיעו על דופן הכרטיס. בכל פעם משתמשים בשכבת צבע דקה. שימו לב שלא תהייה שכבה עבה של צבע על דופן הכרטיס. 

עושים ניסוי קטן- לוקחים בריסטול או דף לבן ומורחים עליו את הצבע בטכניקת גריד- תנועת הצביעה דומה למריחת ממרח על פרוסת לחם. מורחים את הצבע שבדופן הכרטיס על הנייר, עוברים פעם אחת, וצובעים בשכבת צבע דקה. 

לאחר שהתנסינו על הבריסטול ניתן לעבור לצביעה על הקנבס. עושים את אותה פעולה, עוברים עם הכרטיס בתנועת מריחה על הקנבס, בכל פעם טובלים שוב בצבע, בכל הגוונים שרוצים להשתמש בהם לרקע. ועוברים שוב על הקנבס עד לצביעת כל הרקע.

 

כעת נוסיף את הצללית השחורה, כל אחד יכול להוסיף צללית בהתאם להשראה שהוא קיבל, זה יכול להיות צללית אדם, עץ כמו במקור, או בניינים כמו שאנחנו עשינו.

מנקים את הכרטיס, טובלים אותו בצבע השחור,, שמים לב שיש רק שכבה דקה מאוד על דופן הכרטיס, צובעים בתנועות מריחה קטנות עד לקבלת התוצאה הרצויה.

 

הכנת חותמת ידנית

לצביעת הכוכבים נכין חותמת ידנית מסול. 

בעזרת עיפרון נשרטט על סול דביק ספירלה (דומה לאיור הכוכבים בציור של ואן גוך) שימו לב לחרוט עם העיפרון על הסול.

נגזור מסביב הספירלה ששרטטנו ונדביק על דופן אחת של הקוביה.

ניצור עוד כוכבים דומים בגדלים נוספים ונדביק אותם לדפנות האחרות שבקובית העץ.

טובלים את החותמת במעט צבע צהוב, או עוברים בעזרת מכחול טבול בצבע צהוב על חותמת הסול. מחתימים תחילה על בריסטול לבן, לאחר מכן מחתימים על הקנבס עצמו.

הציור מוכן! 

יצירה לא חייבת להיות העתק מדויק, וזה היופי שבהשראה, היא יכולה להיות רמיזה בצבעים, בטקסטורה, באלמנטים. מה שאנחנו נבחר.

תוכלו לקחת עוד ציורים מאנים גדולים ולהתנסות באותה הטכניקה. תוכלו גם ליצור יצירה מעצמכם, לצבוע בטכניקת הגריד בכמה כיוונים, ליצור ציור אבסטרקטי, לקשט עם חותמות שונות ועוד.

 

יצירה בהשראה- ליל כוכבים של ואן גוך _רחוב האמן

 

 

היי, בואי נהייה חברות:)

הצטרפי לקהילה שלנו. מבטיחות לשלוח רק דברים שווים!

ממליצות לך לקרוא גם:

מסרים של סתיו

שגרה של סתיו יורדת עליבאה עם הרוח השורקת בלחישהמקלפת לאט את חום הקיץפוערת בו בקיעיםשל אדמה תחוחה. עוד יום שמחשיך במהירותוקצת ענניםאפרפרים.ואני מסרבת לשקוע בתוכםמחפשת

המסעדה של אמא

החורף כבר כאן ובאופן רשמי. עדין מתנדנד כל בוקר בין קור לחום, בין קרני השמש לטיפות הגשם. מפלס לו דרך הססנית, מתדפק על הפתחים. אבל

תזכורת סתיו

כבר סתיו, הרוח כבר מרעיד את העלים ברחובות החשוכים. כבר סתיו, והאורות כבים והימים כל כך שקטים והרחובות קרים.

9 תגובות

 1. יש איזו הפקת פורים מעניינת השנה?
  ראיתי שאת עובדת עם ש. שטורך
  אולי תעשו משהו כיפי לפורים, בסגנון של הסופגניות הצבעוניות 🙂
  יאללה בא לנו!!

 2. מהמם,
  השראה מעלה!
  אגב, לא עדיף לצבוע גם את השוליים של הקנווס?

 3. מקסים אבישג! הרעיונות. הניסוח.
  שושי, הצילומים כמו תמיד! הכחול העמוק הזה!
  מאוד אהבתי את הטיפוגרפיה.
  אכן ואך גוך הוא אחד האמנים שכל כך קל לתרגם לעשייה עם ילדים.
  יצרתי בהשראתו עם נייר צבעוני גרוס המזכיר את משיכות המכחול מקצרות שלו (עבודה קבוצתית ענקית)

 4. מעורר השראה…
  אישית מאוד אוהבת את היצירה הזו של ואן גוך! ומדהימה צורת העבודה שלך והתוצאה.
  אימצתי.

סגור לתגובות.

דילוג לתוכן