ציבי מורגנשטרן

ציבי מורגנשטרן

הנדסאית אדריכלות ומעצבת פנים, למסחרי וללקוחות פרטיים.

פינת עבודה, מקור: carribeanpic

מטבח, מקור: cococozy

בתהליכי שיפוץ? או סתם בתכנונים של בית החלומות? האופציות הן רבות. עבור חלק מהאנשים האופציה המועדפת תהיה ריצוף בפרקט עץ אלון תלת-שכבתי בהנחה של פישבון (בזוית היוצרת כעין אדרת דג), ספות בד אפורות על גבול השחור. חלל נקי מאקססוריז, מלבד פריט נוי שנבחר בעמל והמעצבת סימנה את מיקומו המדויק.
אופציה שניה מדמיינת פתיחת דלת אל אריחי 120*120 של פורצלן מברי. ריהוט לבן ונקי, תאורה רכה, וכסא נדנדה מעץ שיקבל אותך בתום יום עבודה. שולחן קפה מעץ אמבויה בגימור זכוכית, אגרטל טרי של ורדים וירק, ושמיכת פרווה בטורקיז מעושן שמחכה על הספה יחד עם הכריות שנבחרו אחת לאחת, בדיוק לרגע הזה.
יש גם את אוהבי הטבע שיבחרו להכניס אליהם הביתה עץ בצורתו הראשונית, אח בוערת כפריט מרכזי בחלל,  רהיטים בהירים בגוונים חמים וחלון גדול.
ואולי אתן אוהבות דווקא את  העיצוב הצבעוני הססגוני, כזה שמי בכלל הבין איך להכניס את הפריטים לחלל, וליצור הרמוניה.
עיצוב הבית או העסק, בית האירוח שאתם משכירים, או כל חלל אחר מורכב מכל כך הרבה החלטות עיצוביות וקשה להבין ולדמיין כיצד הכל ישתלב.

בעיצוב ישנם סגנונות עיצוביים שונים, כל סגנון מורכב מחומרי גמר, אלמנטים. חומרי ריהוט, סוגי עץ וגמר העץ. סוגי המתכות וצבעיהם וכן הלאה. לכן כשניגשים לעצב בית חייבים להבין מהו סגנון העיצוב שמתאים לכם, כזה שתאהבו ותתחברו אליו גם לאורך זמן. כך יקל עליכם להבין מה הבחירות הנכונה ליצירת חלל מאוחד שמדבר באותה השפה.

סגנון מודרני

סגנון שמאופיין ברמת דיוק קיצונית,  עם חשיבה על כל פרט. בעיצוב בסגנון מודרני נעדיף  מינימום פרטים, ללא אקססוריז כמעט לחלוטין. הדגש הוא על פשטות, על צבעים בהירים ובשום אופן לא צעקניים. חפצים בצורה גיאומטרית (מלבן, עיגול, מרובע), ופני שטח נקיים, ללא עומס של פריטים וחפצים.


עיצוב חלל וגרם מדרגות מודרני, מקור: onekindesign
משרד ביתי מודרני, מקור: citube

סגנון קלאסי

סגנון מעודן ועשיר בפיתוחים וגילופים שניתן לראות במבנה, ברהיטים, בתאורה ובריפוד. העיצוב הוא אמנותי, כל פרט מגולף או משובץ בקישוטים. סגנון שכזה כולל קישוט באלמנטים פרחוניים, שילובי זהב ומוטיבים שונים של סצנות מצוירות מעולם האגדות. הסגנון שואב השראה ברורה מעידן האדריכלות שהיה מקובל בעולם המלוכה האירופאי שחלף.


מבואה, מקור: wattpad
חדר פסטל פרחוני, מקור: shabbychichomedecor

סגנון רטרו

סגנון שהיה מקובל בשנות ה-50, ה-60 וה-70 של המאה ה-20. סגנון שובב ומשעשע משלב משחקי צורות וצבעים שמאפיינים כל פיסת רהיט מאותה תקופה. הדפסים עם צורות גיאומטריות, קווים, משבצות, או איורים בסגנון הפופ ארט – כל אלה מאפיינים את סגנון הרטרו.


שידה בסגנון רטרו, מקור: buzzfeed
פינת ישיבה, מקור: rozenkelim

סגנון קלאסי מודרני

סגנון מעודן ואלגנטי, שמשתמש בגישה חדישה לשיפוץ אלמנטים קלאסיים. הסגנון משמר את מבנה הרהיטים הישן ומשלב אלמנטים קלאסיים עם אלמנטים מודרנים חדשניים, תוך יצירת כור היתוך בין הישן לחדש. הרהיט יעבור שלב של גימור מחודש בהתאם לעיצוב החלל, בצבעים שונים וחדשניים.


פינת משפחה לבן, מקור: deringhall
פינת מוזיקה, מקור: fernwehwoodworking

סגנון כפרי אותנטי

סגנון גס עם פריטים מחוספסים, שימוש רב בעץ טבעי או קורות עץ. השימוש בעץ עשוי להיעשות כפי שהוא נכרת מן היער. סגנון זה מאפיין ביותר את בתי הנופש בהרים ובכפרים באירופה.


פינת משפחה כפרית, מקור: nytimes
חדר שינה ילדים, מקור: onekindesign

סלון כפרי, מקור: trend4homy
סלון כפרי עם אח אבנים, מקור: beautyharmonylife

סגנון כפרי אלגנטי

סגנון כפרי זה ישתמש בגימורי רהיטים פשוטים ובהירים. העץ יהיה בגימור מבריק. הרבה אור טבעי, חלונות גדולים אלומניום דק ועדין. שילוב שמצריך מינון מדויק ומושכל בין קורות עץ גדולות ובולטות, לחלל עדין בהיר ומלא אור, המשתמש באלמנטים פשוטים וקלאסיים.


בית כפרי אלגנטי לבן, מקור: greigedesign
פינת ישיבה מסגרות עץ בירוק כהה, מקור: deliasphotos

סגנון עצמאי לא שגרתי (Maverick)

סגנון זה הוא חלק מהסגנון המודרני אבל הגישה שלו מאוד יצירתית, יוצאת דופן ולא שגרתית. סגנון צעיר, המצאתי שאינו מכבד את הכללים. ניתן להשיג סגנון זה על ידי צירוף אקראי ומגוון של פריטים שונים, וערימות על גבי ערימות של צבעים מפתיעים באותו חדר עצמו, שנאספים יחדיו לסגנון מאוד אקסצנטרי. אומנם סגנון זה נראה כפשוט לעיצוב, אך דווקא בסגנון כזה קל מאוד לייצר חלל לא מאוזן, לא נעים בעין ומרצד.


חלל מרכזי, מקור: june9
פינת ישיבה ספה אפורה, מקור: trend4homy

סגנון עכשווי

סגנון עכשווי מודרני שומר על קו חם באמצעות גימורים וטווח של צבעים. הסגנון לא נראה מאוד חדש, העיצוב של החלל מודרני וקר. צבעי הריהוט מאוזנים וחמים. גווני פסטל בהירים לא באים בחשבון כשמדובר בסגנון עכשווי. הגימורים הם חמים, לדוגמה, דלתות מעץ מלא מלוטש ועם תוספות של ריפוד, לפעמים מעור, יכולות להתאים לסגנון זה. הבדים המשמשים לריפוד עשויים מקטיפה או מעור. הכריות מעוטרות והשטיחים והריהוט בסגנון מודרני סקנדינבי.


פינת אוכל עץ, מקור: brit
אולם ישיבות, מקור: cereshome-decor

 סגנונות עיצוב, מקור: milstone

סגנון אורבני \ סגנון תעשייתי

סגנון זה מבוסס על מכאניקה, מרכיבים תעשייתיים, הכנסה של אלמנטים מהרחוב הביתה: כמו שעונים מתחנת רכבת, גופי תאורה המדמים פנסי רחוב. בעיצוב זה אופניים אם ישנם לבעלי הבית, יקבלו מקום של כבוד בחלל המרכזי. מערכות חשופות, צינורות המיזוג לדוגמא לא יוסתרו מאחורי הנמכת גבס אלא יהפכו לחלק משמעותי מעיצוב החלל, וכן חוטי החשמל על מסלולם. קירות חשופים. חללים גדולים ופתוחים וחומרים דומיננטים. כמובן שאפשר ללכת על הקיצון כמו בדוגמת המטבח בו הבריקים האדומים המקובלים לחיפוי חוץ באזורים שונים כמו: ניו יורק מחפים את פנים הבית, או כמו בסלון בו העיצוב הוא יחסית מודרני ועדיין משתמש בנגיעה מעולם העיצוב האורבני.


מטבח בעיצוב תעשייתי, מקור: etsy
סלון, מקור: euamodecoraca

סגנון עיצוב אקלקטי

עיצוב אקלקטי מאפשר לכם לחסוך כסף ולשלב בין חפצים קיימים שקיבלתם, מצאתם או חידשתם, הוא גם יצירתי במיוחד. תוכלו לשלב בקלות בין עתיק למודרני, בין זול ליקר ובין עץ לפלסטיק. הכל תלוי במינון, בשמירה על פלטת צבעים אחידה ונעימה, ובמיקום הפריטים.


פינת ישיבה אלמנטים בכחול, מקור: carribeanpic
פינת ישיבה ורוד, מקור: instagram

סגנון הבוהו שיק

סגנון העיצוב הזה קיים במגוון פרשנויות, אני אתייחס לפרשנות אחת שמתאימה גם לנו.
סגנון הבוהו שיק מדבר על אמנים המחפשים להכניס את האומנות שלהם הביתה, ומתכתב חזק מאוד עם טרנד ה-DIY שכובש את העולם. הסגנון מאפשר ביטוי עצמי גבוה של דייריו. הוא מאפשר מעין מרחב יצירתי. בחירת הפריטים אינה רק על פי התאמתם לחלל, אלא על פי עד כמה הם אהובים על דייריו ומייצגים אותו. הפריטים הנבחרים מעידים על אופי השוכנים בו: אהילים, פריטים שנרכשו בשווקי פשפשים, רהיטים במראה עתיק או כפרי, אלמנטים מעולם התיאטרון, ושטיחים עם הדפסים אוריינטליים. הפריטים יכולים להיבחר אחד אחד על ידי הדיירים, יכולים להיות פריטים שנאספו במשך זמן רב ואף שנים. או פריטים שנוצרו בעבודת יד על ידי דיירי הבית.


סלון אקלקטי, מקור: luluandgeorgia
פינה אקלקטית, מקור: etsy

עיצוב ירוק

העיצוב הירוק מדבר על עיצוב אורגני, על שימוש רב בחומרים ממוחזרים, חומרים טבעיים בצורתם הקרובה כמה שיותר לטבע.
נראה כי הסגנון לא נכנס, אבל הביא איתו סגנון בת שכובש אט אט. סגנון המתעסק בטבע המון גידול של צמחיה בתוך הבית.
העיצוב הכללי יהיה או מחומרים טבעיים, עץ בהיר, קש. צבעים בהירים, פסטלים.
והעיצוב הכללי יכול גם להיות דווקא מודרני, צבעים כהים אלומניום ומתכת.


פינת ישיבה חומרים טבעיים, מקור: maisonsdumonde
פינת ישיבה שחור ירוק, מקור: planete-deco.fr

אני אישית אוהבת כל סגנון שהוא, אין סגנון שאי אפשר לבצע מדויק ממונן ונכון. כך שיבנה חלל מושלם ואיכותי ברמת העיצוב.

התחברתם לסגנון אחד או יותר מתוך הסגנונות המפורטים למעלה, רוצות שאפרט עליו?
אשמח אם תכתבו לי בתגובות וארחיב על הסגנון, המאפיינים, הריהוט, הבדים והצבעים.

מחכה למשוב שלכן.

11 תגובות

 1. נהנתי מאוד, אשמח לקרוא על איך אפשר ליצור סגנון דמוי אנגלי.
  (בגלל מחירו הגבוה)

 2. איזה כתבה נהדרת
  מסודרת
  מתומצתת
  אני אוהבת סגנונות עיצוב ששמים במרכז את הביטוי האישי
  כמו מאבריק, אקלקטי ובוהו שיק
  החן הוא בשילוב נכון ונעים
  אבל ככה הכי מרגיש לי בבית

 3. שלום לך ציבי
  המאמר מקסים!
  את מלאת ידע
  אך מנגישה אותו
  בצורה מובנת, ברורה ומלאת השראה
  בהצלחה
  נחמי

 4. מקסים יפה ומרתק
  כתיבה ברורה ומושכת
  מעורר מחשבה דמיון וחשק לעצוב

 5. תודה רבה על הפוסט המרתק. פעם ראשונה שקראתי פירוט מדויק כ"כ.
  הייתי שמחה אם תוכלי לפרט על אילוצי עיצוב ואיך אפשר ליצור מהם משהו אחר, לדוגמה משהו שמעניין אותי: אני עוברת דירה בעז"ה לדירה משופצת בה המטבח מודרני וקר מאד. אני אישית מתחברת יותר לסגנונות הכפרי אלגנטי, קלאסי מודרני וגם ברמה מסוימת לאורבני. איך אני יכולה להפוך את העיצוב הקיים לחם ואישי יותר?
  תודה:)

  1. תודה רבה,
   קראתי את התגובה שלך כבר באותו היום, ומאז אני מנסה לגבש רעיון שייתן לך מענה…
   בעז"ה בהקדם.

סגור לתגובות.

דילוג לתוכן